Atrodas Olaines kapos.
Apbedīts Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris Ernests Ķeselis (Kessels). Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pie kapa uzstādīta melna granīta piemiņas plāksne, kurā zem krusta zīmes iegravēts teksts:
LĀČPLĒŠA KARA ORDEŅA KAVALIERIS
ERNESTS
ĶESELIS
1895 – 1962
Vēsturiska atkāpe. Ernests Ķeselis dzimis 1895. gada 9. janvārī Rīgā. Beidzis tehnisko vidusskolu, sācis studēt tirdzniecību Rīgas Politehniskajā institūtā, strādājis par banku ierēdni Nižņijnovgorodā.
Pirmā pasaules kara laikā 1915. gadā iesaukts Krievijas armijā, tajā pašā gadā beidzis Orenburgas praporščiku skolu. Pēc tam palicis krievu daļās un piedalījies kaujās. Apbalvots ar Jura ordeņa IV šķiru. Pēc lielinieku apvērsuma no armijas aizgājis. 1919. gada sākumā atgriezies Rīgā, dzīvojis Vecmīlgrāvī. Zemkopis un zvejnieks.
Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1919. gada 9. oktobrī. Piedalījies kaujās pret bermontiešiem Studentu bataljona sastāvā, ieņemot 1., vēlāk 2. rotas komandiera amatu. Pēc tam dienējis 7. Siguldas kājnieku pulkā un traktoru baterijā.
Pavēlē par apbalvošanu ar Lāčplēša Kara ordeni teikts, ka 1919. gada 4. novembra naktī Rīgā Ķeselis kā izlūku nodaļas vadītājs “šķērsoja Daugavu, piepešā uzbrukumā ienaidniekam vairākus no tiem nodūra un atņēma ložmetēju”. Savukārt 10. novembra naktī viņš “ar savu trieciengrupu durkļu cīņā ieņēma Lucavsalu, pēc tam Bišumuižu un izlauzās uz šosejas aiz eļļas fabrikas”, bet 25. novembrī “ar izlūknodaļu nakts laikā uzbruka Bēnes pagasta Ciroles muižai, personiski nošāva pirmo vācu posteni, pārējos vāciešus apmētāja ar granātām, dažus nodūra, ieguva mīnmetēju, ložmetējus, zirgus un pajūgus”.
Atvaļināts 1920. gada 31. decembrī. Studējis Latvijas Universitātes Tautsaimniecības nodaļā, taču studijas nav beidzis. Piecus gadus skolotājs Zasulauka pamatskolā, pēc tam darbojies kuģniecībā ar savu motoburinieku “Hermanis”. Rotas komandieris 5. Rīgas aizsargu pulkā. Piešķirtas Rīdeļu ūdensdzirnavas Engures pagastā.
Otrā pasaules kara laikā dienējis Latviešu leģionā. No 1943. gada septembra Latviešu brigādes atsevišķā artilērijas diviziona 3. baterijas komandieris Volhovas frontē, hauptšturmfīrers (kapteinis). 1944. gada beigās Austrumprūsijā 15. divīzijas artilērijas pulka 3. vieglā diviziona komandieris.
Kara beigās nokļuvis Zviedrijā, atradies internēto personu nometnē, no kuras izdots PSRS. Notiesāts, vairākus gadus aizvadījis komunistu koncentrācijas nometnēs, pēc tam atgriezies Latvijā. Miris 1962. gada 5. oktobrī Rīgā.
Avoti: Lāčplēša Kara ordeņa
kavalieri: Biogrāfiska vārdnīca. Red.: Atēna, I. Rīga: Jāņa sēta, 1995. 283.
lpp.; Cemety.lv.